Stomatologia

Leczenie zachowawcze

Naczelną zasadą naszego gabinetu jest leczenie mało inwazyjne – tak, aby zachować jak najwięcej ilości tkanek własnych zęba pacjenta. W związku z tym nawet opracowywanie ubytków próchnicowych wykonujemy w powiększeniu pod mikroskopem, dzięki czemu precyzyjnie usuwamy tylko tkanki zniszczone przez proces choroby i pozostawić zdrowe tkanki – tak ważne dla utrzymania wypełnienia, a co za tym idzie, funkcji i wyglądu zęba.

Endodoncja

Jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba, aby móc zachować ząb bez konieczności jego usuwania. Leczenie to polega na bardzo dokładnym usunięciu zainfekowanej miazgi wraz z bakteriami z komory kanałów i ich bocznych odgałęzień, dezynfekcji systemu kanałów, szczelnym ich wypełnieniu a następnie na zabezpieczeniu zęba przed ponowną infekcją.

Więcej...
Poprzez odpowiednie leczenie korony zęba (odbudowę), zastosowanie wkładu z włókna szklanego, który zwiększa odporność zęba na złamanie, onlay, inlay a czasem koronę protetyczną. Tylko połączenie wysokiej jakości leczenia kanał i szczelna obudowa zrębu korony dają szansę na powodzenie i długoterminowy sukces leczenia. Niezmiernie ważne są też kontrole, na które pacjent powinien się stawać w terminie wyznaczonym przez lekarza. Leczenie kanałowe przeprowadza się w osłonie koferdamu (bariera dla śliny, a równocześnie ochrona dla pacjenta). Ze względu na niewielkie rozmiary kanałów, ich złożoną (skomplikowaną) anatomię, do leczenia w nowoczesnej endodoncji stosuje się powiększenie przy pomocy mikroskopu zabiegowego, który pozwala na odkażenie wszystkich kanałów korzeniowych, specjalne pilniki endodontyczne, które minimalizują ryzyko powikłań.

Leczenie kanałowe

Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala zachować ząb na wiele lat, a co za tym idzie, spełnia swoje funkcje, czyli uczestniczy w żuciu i gwarantuje estetykę uśmiechu. Pozwala to uniknąć kosztownych form leczenia protetycznego  w sytuacji gdyby ten ząb był usunięty.

Więcej...
Przeleczony kanałowo ząb jest rozwiązaniem bardziej korzystnym fizjologicznie niż nawet najlepszy implant czy most, a przy tym znacznie tańszym niż implanty czy mosty. Dlatego zawsze warto leczyć kanałowo każdy ząb wymagający takiego leczenia unikając w ten sposób jego utraty.

Protetyka

Dziedzina ta służy przywróceniu utraconych funkcji w jamie ustnej przez uzupełnienie brakujących zębów, co można zrobić na kilka sposobów: poprzez korony, mosty i różnego radzaju protezy.

Chirurgia

Na tym etapie usuwa się nieodwracalnie zniszczone zęby, których nie udało się wcześniej wymienionymi metodami „naprawić”

Znieczulenie komputerowe

Stosujemy najnowocześniejsze urządzenie do znieczuleń komputerowych „The Wand STA”, dzięki któremu każde znieczulenie podawane jest w ten sam sposób i pod stałym, kontrolowanym ciśnieniem, które nie rozpiera tkanek, a więc nie wywołuje bólu.

Więcej...
Technologia The Wand umożliwia bezbolesne, bezpieczne i skuteczne znieczulenie. Lekarz za pomocą specjalistycznej, bardzo precyzyjnej końcówki stopniowo z prędkością fizjologiczną podaje pacjentowi znieczulenie, jednocześnie kontrolując komputerowo cały proces aplikacji. Precyzyjna aplikacja ma również inne zalety. Umożliwia skuteczne i pewne znieczulenie ściśle wybranego, ograniczonego obszaru, np: tylko jednego zęba. Pozostałe tkanki zachowują czucie i funkcjonalność. Nie występuje odrętwienie twarzy, ust ani języka. Pacjent może normalnie mówić, nie odczuwa bólu ani dyskomfortu.

Całość zabiegów jest dokumentowana zdjęciami cyfrowymi, aby pacjent mógł dokładnie zobaczyć, co zostało wykonane w trakcie leczenia.